Samos pensionát pokoj hotel ubytování Melamfilo
Samos v zimě je jako Česko na jaře.

Melamfilo pronajímá během podzimního a zimního období ateliéry mesičně.

Kontaktujte nás, prosím, pro ceny a dostupnosti. Ceny jsou uvedeny včetně elektřiny a vody, a všechny ateliéry jsou vyhřívané a plně vybavené pro 2 osoby. 

Až do prosince má Samos počasí se spoustou krásných slunečných dnů a klidnou mořskou hladinou, jako české babí léto. Je časté bezvětří a všechny květiny jsou v plném rozkvětu až do vánoc. Můžou být dešťové přeháňky, ale ty nebývají dlouhé. Dešťové období připadá na leden a únor.

Často si můžete posedět na balkoně a užívat si teplého sluníčka a popíjet dobré Frappe. Samos má v tomto ročním období hodně, co nabídnout, pro vsechny ty, kteří si chtějí prodloužit teplou sezónu a dostat se pryč ze sychravých měsíců v Česku. A jaro opět začíná novou květenou koncem února.

Jaro a podzim jsou skvělé časy na výlety po Samosu. Červenec a srpen jsou příliš horké, ale od září do prosinec jsou na procházky příjemné teploty.

Od dubna začínají v horách rozkvétat spousty divokých orchidejí. Ginsten je v plném květu a všude to vypadá, jako-by jsi rozlil po svazích hor žlutou olejovou barvu . Již v březnu začíná kvést mimosa, poté pak další stromy - perský šeřík, jacaranda, acasia a kapary s květy podobnými motýlům. 

Na podzim zavládne po letním shonu opět všude klid. Teplota na koupání samozřejmě klesá, ale je i mnoho těch, kteří pokračují v koupání po celý rok. V listopadu a prosinci mívá moře teplotu kolem 18 stupňů. 

V městě Samos je divadlo, kino - kde všechny filmy promítají v původním jazyce, obchody, restaurace, i bufety s venkovními kavárnami jsou otevřené. Některé supermarkety mají na telefonní objednávku dodání zboží přímo domů . 

 

V hlavním městě Samosu je regionální nemocnice, která je efektivní a je zde i dialyzační středisko pro ty, kteří ho během svého pobytu zde, potřebují.